Model - R nineT Urban G/S

PrehledModeluSport PrehledModeluTour PrehledModeluRoadster PrehledModeluAdventure PrehledModeluHeritage PrehledModeluUrban

Model - R nineT Urban G/S

R nineT Urban G/S R nineT Urban G/s R nineT Urban G/S

Nepřehlédnutelný. Výkonný. Vzduchem chlazený.

Vychutnejte si jistotu boxeru, kdy můžete sedět ve vzpřímené a uvolněné pozici, obklopeni moderní technologií. Vyberte si z nesčetných možností individualizace podle vašich jedinečných představ. R nineT Urban G/S přináší jasné poselství: vzdává hold úspěchům endur BMW v minulosti. Stačí jediný pohled a je jasné, že R nineT Urban G/S zachycuje tuto dobu, avšak ve stejném okamžiku ho jeho jízdní vlastnosti zařazují jako právoplatného člena moderní R nineT rodiny. To odráží způsob života té doby: lidé přesně věděli, kam se chtějí dostat, a také jak se tam dostanou. 

Zdroj inspirace: nezaměnitelný. 

Design endura R nineT Urban G/S přitahuje pohledy. Charakteristické stylové prvky dotváří dojem výkonného a robustního motocyklu, který vzdává hold originálnímu designu endur. 19palcové přední kolo, teleskopická vidlice se známými gumovými manžetami, maska čelního světlometu se štítem a vysoko posazený blatník definují přední část motocyklu. Z profilu je motocykl identifikován výraznou horizontální linií. Bílé díly a úzké, trochu prodloužené červené sedlo vyvolává vzpomínky na legendární enduro R 80 G/S z roku 1980. Černý motor a rám tento efekt ještě zvýrazňují. Nové, klasicky vyhlížející kulaté budíky také ukazují, že Urban G/S je součástí rodiny R nineT. 

R nineT Urban G/S také vyniká na všech typech povrchů, od nezpevněných cest po štěrkové povrchy. Volitelné terénní pneumatiky a kola s jemným výpletem, stupačky na nohy pro endura, přinýtovaný tepelný kryt a ocelová páčka nožní brzy ještě více tento efekt zvýrazní, a to jak svou funkčností, tak i vizuálně.

Technologie pro čistou radost z jízdy.

R nineT Urban G/S je věrný tradici svým vzhledem. Ale toto enduro také vykazuje stejný respekt pro současnost, a to díky využívání moderních technologií. To zahrnuje osvědčený motor a elektrický systém řady BMW R nineT. Enduro Urban G/S rovněž splňuje aktuální emisní normu Euro 4. Výkonný, vzduchem chlazený dvouválec (boxer) se zdvihovým objemem 1170 cm3 a nominálním výkonem 81 kW (110 koní) přináší vysoce dynamické rozdělení výkonu, a to i při nízkých otáčkách. Vše pro moderní zážitek z jízdy. Standardní ABS a volitelný systém ASC (automatický systém kontroly stability) zajistí, že jste vždy v bezpečí, když přenesete svůj výkon na silnici – nebo na štěrk. A je tu ještě jedna poslední podobnost s enduro kořeny modelů G/S: vyvýšené umístění výfuku z nerezové oceli. 

Vzpřímeně a majestátně. 

Vyvážený ergonomický trojúhelník endura Urban G/S udržuje na cestách vaši agilitu i sebevědomí. Výše posazená řídítka, prodloužené sedlo a o něco hlubší a širší zadní stupačky udělají z každé jízdy uvolněnější a sebejistější zážitek. Standardní výška sedla v této sérii je 850 mm. Díky volitelné možnosti nižšího sedla nabízí motocykl R nineT Urban G/S stabilitu pro jezdce téměř každé výšky. 

Individualizace téměř bez omezení.

Ať již preferujete off-road vzhled nebo retro atmosféru, motocykl R nineT Urban G/S vyjadřuje váš životní styl více než cokoliv jiného. Takže pokud jde o personalizaci, možnosti jsou téměř nekonečné, jak již bylo předvedeno v nesčetných dobrodružstvích během historie endur G/S. R nineT Urban G/S lze rychle přeměnit na jednomístný, a to díky odnímatelnému rámu sedla spolujezdce. K dispozici je také řada originálního příslušenství BMW Motorrad, ze které můžete vybírat: volitelné příslušenství zahrnuje ochranný rám při pádu, ochranu motoru či ochrannou mřížku světlometu. Motocykl se také nabízí s mnohým volitelným příslušenstvím, včetně kol s drátěným výpletem, různé typy nádrží, systémem ASC, vyhřívanými rukojeťmi nebo ukazateli směru s LED indikátory. Ale R nineT Urban G/S je také ideální pro instalaci speciálně připravených přídavných součástí, jako naše nové Obráběné Díly s designem od Roland Sands. Ve zkratce: individualizace je stejně neomezená, jako vaše radost z jízdy.

Motor
Typ Vzduchem chlazený čtyřdobý dvouválec Boxer, dva vačkové hřídele a čtyry radiálně vyrovnané ventily na válec, centrální vyvažovací hřídel
Vrtání x zdvih 101 mm x 73 mm
Zdvihový objem 1 170 cc
Nominální výkon 81 kW (110 koní) při 7 750 ot/min
Největší točivý moment 116 Nm při 6 000 ot/min
Kompresní poměr 12,0 : 1
Úprava paliva / Systém řízení motoru Elektronické vstřikování paliva
Čištění spalin Uzavřený třícestný katalyzátor, emisní norma EU-4
Jízdní vlastnosti / Spotřeba paliva
Největší rychlost nad 200 km/h
Spotřeba paliva na 100 km při konst. 90 km/h 4,5 l
Spotřeba paliva na 100 km při konst. 120 km/h 5,9 l
Typ paliva Bezolovnatý benzín, oktanové číslo 95- 98 RON (výkon měřen s 98 oktanovým palivem)
Elektrické systémy
Alternátor Třífázový alternátor 720 W
Baterie 12 V / 14 Ah, bezúdržbová
Přenos energie
Spojka Suchá jednolamelová spojka, hydraulicky ovladatelná
Převodovka Šestistupňová synchronizpvaná převodovka s šikmým ozubením
Pohon Spojovací hřídel
Podvozek / brzdy
Rám Třídílný, skládající se z jedné části vpředu a dvou vzadu, motor součástí nosné konstrukce, odnímatelný rám zadního tandemového sedla
Vedení předního kola / odpružení Teleskopické vidlice s průměrem 43 mm
Vedení zadního kola / odpružení Hliníkový odlitek, uložení kyvné části z jedné strany systémem BMW Motorrad Paralever, předpětí pružiny plynule nastavitelné samostatným klíčem, zpětný útum tlumiče nastavitelný
Dráha pružiny vpředu / vzadu 125 mm / 140 mm
Rozvor kol 1 527 mm
Závlek 110,6 mm
Rejdový úhel hlavy 61,5°
Kola Litá kola
Rozměr ráfků vpředu 3,00 x 19"
Rozměr ráfků vzadu 4,50 x 17"
Pneumatiky vpředu 120/70 R 19
Pneumatiky vzadu 170/60 R 17
Brzdy vpředu Dvoukotoučové, průměr 320 mm, čtyř pístkové třmeny
Brzdy vzadu Jednokotoučové, průměr 265 mm, dvoupístkový plovoucí třmen
ABS BMW Motorrad ABS
Rozměry / hmotnost
Délka 2 175 mm
Šířka (nad zrcátkem) 870 mm
Výška (bez zrcátek) 1 330 mm
Výška sedadla při hmotnosti prázdného vozidla 850 mm
Délka podsedlového rámu při hmotnosti prázdného vozidla 1 890 mm
Hmotnost prázdného vozidla, připraveno k jízdě, plně natankováno 1) 221 kg
Suchá váha 2) 430 kg
Celková přípustná hmotnost 209 kg
Užitečná nosnost (u sériové výbavy)  
Využitelný obsah nádrže 17 l
z toho rezerva cca. 3,5 l

 


Technické údaje se vztahují k hmotnosti prázdného vozidla dle DIN
1) Dle směrnice 93/93/EHS se všemi provozními kapalinami, natankováno s minim. 90 % využitelným obsahem nádrže
2) Hmotnost prázdného vozidla bez provozních kapalin

Kontaktní osoba: Pavel Sýkora | Tel.: +420 606 785 470